вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone sztachety drewniane ekspresowo się eksploatują i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy wdzięk i cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna trzeba rozpocząć od właściwego oraz dokładnego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego zależy wynik finalny własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji i ozdoby ogrodzeń z drzewa niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, należy nanieść kolejne preparaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od środka, lecz nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz opieki.

Całkiem inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów wariant ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji w związku z tym służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий